Ігри з дитиною: користь для дітей і дорослих
Встановлено, що ігри для дитини – не просто розвага та забава. Вони сприяють повноцінному розвитку, формують комунікативні та соціальні навички, позитивно позначаються на мовленні, фантазії.
Однак потрібно розуміти, що ігри важливі не тільки для дітей. Спільне проведення часу і розваги з дитиною допоможуть і дорослим. Останні постійно страждають від стресів, перевтоми. Ігри з дітьми допомагають:
- істотно знизити негативний вплив стресових ситуацій;
- поліпшити загальне самопочуття;
- підвищити рівень окситоцину;
- зміцнити імунітет.
Щирий сміх настільки ж корисний, як і регулярна фізична активність. Він не тільки нейтралізує стрес, але і нормалізує артеріальний тиск. Обумовлено це тим, що під час ігор з дітьми в мозку людини підвищується кількість ендорфінів, окситоцину. Саме вони несуть відповідальність за гарний настрій і самопочуття. Паралельно знижується вміст кортизолу – це гормон з негативними властивостями.
Як правильно грати з дітьми: поради та рекомендації
Жаклін Хардінг – дипломована лікарка. Її спеціалізація – розвиток дітей, нейрофізіологія. Вона дає кілька порад, як правильно грати з дитиною.
1. Знаходьте час
Найважливішими для формування міцного та надійного зв'язку між батьками й дітьми є перші 3-и роки життя малюка. Це також сприяє повноцінному розвитку вашого чада.
Не відмовляйтеся, не кажіть, що у вас немає часу – обов'язково знаходьте можливості для спільних ігор.
2. Перебувайте на одному рівні
Якщо дитина сидить на підлозі, килимі, сядьте з нею на одному рівні. Це безумовний сигнал вашої готовності до розваг.
Постарайтеся зрозуміти емоції дитини, згадайте, як ви реагували на іграшки в дитинстві та проявіть їх.
3. Зоровий контакт
Намагайтеся протягом всієї гри дивитися в очі дитини. Проявляйте позитивні емоції, посміхайтеся. Дитина зрозуміє, що ви щиро хочете грати з нею!
Використовуйте інтерактивні іграшки. Наприклад, пупс «Забавне малятко». Разом з лялькою можна розіграти чудову сценку.
4. Розслабляйтеся
Щоденне життя дорослої людини складається з безлічі завдань, проблем і турбот. Якщо постійно думати про них, стрес буде тільки накопичуватися. Робіть перерви від проблем – щиро розслабляйтеся та віддавайте себе повністю дитині під час розваг.
Музичні м'які іграшки, наприклад, звичайна собачка, зроблять ваші ігри ще веселішими та такими, що запам'ятовуються.
5. Пориньте в дитинство
Згадайте, як ви любили розважатися у своєму дитинстві. Запропонуйте своєму чаду такі забави. Це подарує багато позитиву і вам, і йому. До того ж ви поринете в яскраві спогади.
6. Проявляйте креативність
Включайте фантазію та придумуйте кумедні та цікаві ігри:
- що надихають;
- що змушують мріяти;
- розвивальні;
- навчальні.
Не потрібно прагнути обов'язково чогось навчити в процесі. Найважливіше – спільне веселе проведення часу.
7. Повністю приділяйте увагу
Зосереджуйте на грі повністю! Не відволікайтеся на телефон, телевізор, домашні справи. Малюк повинен бачити вашу зосередженість. Розуміти, що ви повністю віддали себе йому. Так він буде відчувати себе коханим і потрібним, важливим!
Купити іграшки для спільної розваги
Інтернет-магазин Toys4you пропонує широкий вибір ігор для дітей різного віку. У нас ви можете купити Настільні ігри, Набори для творчості, Розвивальні іграшки та багато іншого. Доставка здійснюється у всі регіони України!